آرشیو اخبار

نوزدهمین کنگره ملی خوردگی اسفندماه 98 برگزار می شود

نوزدهمین کنگره ملی خوردگی اسفندماه 98 برگزار می شود

دوشنبه, 11 آذر,1398

رتبه بندی این مطلب:
5/0

بسپار/ ایران پلیمر انجمن خوردگی ایران نوزدهمین دوره کنگره ملی خوردگی را در روزهای  6 و 7 اسفندماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می کند.

هر چند خوردگی و رفع معضلات آن قدمتی بیش از ۱۱۰ سال در صنعت نفت ایران دارد اما پرداختن به پدیده خوردگی در برنامه‌های دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و سایر صنایع ایران از حدود ۵۰ سال پیش آغاز گردید. از این رو با توجه به اهمیت موضوع و خسارت‌های جانی، زیست‌محیطی، و مالی ناشی از این پدیده، بررسی‌های علمی، فنی و اقتصادی و فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خوردگی از سال ۱۳۴۸ در کشور سازماندهی و اجرایی شد. در ابتدا کنگره، سمینار و گردهمایی‌هایی به صورت غیر متمرکز در مراکز دانشگاهی و صنعتی کشور تشکیل شد؛ تا این که در سال ۱۳۶۵ برنامه‌ریزی مدونی جهت برپایی کنگره‌های ملی خوردگی به‌طور مرتب و دوسالانه صورت گرفت که بدنبال آن اولین کنگره درسال ۱۳۶۷، دومین درسال ۱۳۶۹ و سومین در سال ۱۳۷۲ برگزار شد. پس از تأسیس انجمن خوردگی ایران و کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دی‌ماه ۱۳۷۲، کنگره‌های بعدی توسط انجمن خوردگی ایران و با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، و صنایع به صورت ملی یا بین‌المللی برگزار گردیده‌است.

انجمن خوردگی ایران در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره ملی خوردگی، از اساتید، پژوهشگران، صنعتگران، اعضای حقوقی و حقیقی انجمن خوردگی ایران، و کلیه مهندسین و دانشجویان علاقه‌مند دعوت به‌عمل می‌آورد جهت مشارکت و آشنایی با محورهای کنگره و مراحل ارسال مقالات و تحقیقات ارزشمند خود، به تارنمای انجمن به آدرس congress.ica.ir مراجعه کنند.

اطلاعات تکمیلی در مورد نوزدهمین کنگره ملی خوردگی را در تارنمای انجمن به آدرس www.ica.ir می توانید دنبال کنید. 

.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان