آرشیو اخبار

شرکت Evonik پودرهای پایه پلی‌آمیدی را برای کاربردهای چاپ سه بعدی معرفی کرد

شرکت Evonik پودرهای پایه پلی‌آمیدی را برای کاربردهای چاپ سه بعدی معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمرهم‌بسپارهای پلی‌استری جدید تولیدشده توسط شرکت Evonik مواد پودری شکلی هستند که الاستیک و منعطف هستند و در عین حال خواص بازگشت بسیار عالی نشان می‌دهند. این پودر در رنگ‌های سفید و سیاه بسته به کاربرد تولید شده است و برای استفاده در چاپ‌های سه بعدی معمول مبتنی بر پودر بسیار مناسب است. 

چهارشنبه, 22 آبان,1398
نخ‌های بخیه زیست‌تخریب‌پذیر در کشور تولید شد

نخ‌های بخیه زیست‌تخریب‌پذیر در کشور تولید شد

بسپار/ ایران پلیمر محققان دانشگاه تهران موفق به تولید نخ‌های بخیه تک فیلامنتی زیست تخریب‌پذیر شدند. بابک کفاشی، مجری پروژه "ساخت نخ‌های بخیه تک فیلامنتی زیست‌تخریب‌پذیر" که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام شده، درباره این طرح اظهار کرد: نخ‌هایی که برای بخیه در امور پزشکی استفاده می‌شوند، اغلب چند فیلامنتی است؛ بنابراین باید بافته شوند تا استحکام لازم را داشته باشند. هدف از انجام این طرح پژوهشی ساخت نخ‌های تک فیلامنتی است که در داخل بدن تخریب شود، بدون آنکه ضرری داشته باشد.

جمعه, 23 شهریور,1397

گفت و گوی بسپار با رضا صادقیان، پلیمر ایران: سبد متنوعی از انواع رزین ها را عرضه می کنیم

بسپار/ایران پلیمر می نویسد، شرکت پلیمر ایران حدود 25 سال است که تأسیس شده. این شرکت در زمینه تولید انواع رزین‌های صنعتی فعالیت دارد و کار شرکت با تولید آلکید رزین‌های long oil، medium oil و short oil شروع شده است.
ﺳﻪشنبه, 05 دی,1396
گفت‌ و‌گو با محمدرضا ایوبی، مدیرعامل شرکت کپکو: عمر ساختمان ها در ایران 30 سال است در دنیا 100 سال، چرا؟!

گفت‌ و‌گو با محمدرضا ایوبی، مدیرعامل شرکت کپکو: عمر ساختمان ها در ایران 30 سال است در دنیا 100 سال، چرا؟!

بسپار می نویسد، کپکو در سال 82 تأسیس شده و در سال 83 پروانه بهره‌برداری در زمینه تولید محصولات اسپیسر، 85 واتراستاپ و در سال 86 افزودنی‌های بتن را دریافت کرده است. این شرکت با نام همگرایان تولید به ثبت رسیده و نام تجاری آن کپکو مخفف concentric aligns of Production به‌معنای همگرایان تولید بوده ولی بعدها به‌دلیل بازار محصولاتی که در آن وارد شده، این نام به Chemical and polymer in conclude تغییر پیدا کرده است.

چهارشنبه, 18 مرداد,1396

راه‌اندازی کارخانه تولید پارازایلن شرکت Reliance در هند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، به گزارش خبرگزاری Platts، شرکت Reliance قصد دارد کارخانه جدید پارازایلن خود واقع در شهرJamnager در کشور هند را در ماه اکتبر راه‌اندازی نماید. 

چهارشنبه, 10 شهریور,1395
نانو کامپوزیت تقویت‌ کننده خاک بستر در ایران تولید شد

نانو کامپوزیت تقویت‌ کننده خاک بستر در ایران تولید شد

بسپار می نویسد، اختراع "نانو کامپوزیت تقویت‌کننده خاک بستر" با تأیید شورای تخصصی ارزیابی اختراعات پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، گواهی تأییدیه علمی را از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اخذ کرد.

ﺳﻪشنبه, 02 شهریور,1395
نانو در صنعت رنگ به روایت  ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

نانو در صنعت رنگ به روایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

بسپار می نویسد, کمتر از ۱۰ شرکت در حوزه تولید رنگ‌های نانو فعالیت دارند که از این تعداد، تنها یک شرکت توانسته دانش‌بنیان شود. هرچند تولید ذرات نانویی می‌تواند صنعت رنگ کشور را متحول کند اما تولیدکنندگان رنگ کشور ذرات نانویی را از کشورهایی مانند آلمان و امریکا وارد می‌کنند.

شنبه, 05 تیر,1395
نمایش دستگاه‌های مدور توسط شرکتStarlinger  در نمایشگاه CHINAPLAS 2016

نمایش دستگاه‌های مدور توسط شرکتStarlinger در نمایشگاه CHINAPLAS 2016

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت Starlinger آخرین مدل دستگاه‌های ریسندگی سری RX خود با نام تجاری RX 6.1 را در نمایشگاه CHINAPLAS 2016 به نمایش گذاشت.

چهارشنبه, 15 اردیبهشت,1395

تولید پلاستیک تجدیدپذیر از دی‌اکسیدکربن و گیاهان

بسپار می نویسد، محققان دانشگاه استنفورد موفق به توسعه روش جدیدی برای تولید پلاستیک با استفاده از دی‌اکسیدکربن و یک ماده گیاهی خوراکی شده‌اند که جایگزین کم کربنی برای پلاستیک ساخته شده از نفت ارائه کرده است.

ﺳﻪشنبه, 25 اسفند,1394
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان