آرشیو اخبار

Arburg و دیجیتالی‌شدن برای کارآمدتر کردن تولید

Arburg و دیجیتالی‌شدن برای کارآمدتر کردن تولید

دوشنبه, 11 آذر,1398

رتبه بندی این مطلب:
5/0

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر دنیای Arburg بیش از هر زمان دیگری، تمرکز خود را بر اقتصاد چرخشی قرار داده است و در همین راستا محصولات و راهکارهای نوآورانه‌ای را ارائه کرده است: در نمایشگاه K2019 این شرکت خود را به عنوان شرکتی نوآور و رهبر بازار در حوزه توسعه پایدار معرفی کرد. با معرفی دو محصول arburgXworld و arburgGREENworld این شرکت پاسخی قطعی برای چالش‌های جدید در بازار ارائه کرد و بازخورد جمعی بسیار مثبتی دریافت کرد.

شرکت Arburg در نمایشگاه K2019 یازده ایستگاه تعاملی را با نام «مسیر دیجیتالی شدن» طراحی کرده است که این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند که مواردی را پیرامون ماشین‌های هوشمند، تولید هوشمند و خدمات هوشمند بیاموزند.

راهکار arburgXworld گستره‌ای از محصولات و خدمات دیجیتال شرکت Arburg را شامل می‌شود. این سبد محصولی شامل اپلیکیشن‌های گوناگون است: اپلیکیشن Self Service برای تحلیل و برطرف کردن خطاهای ماشین، اپلیکیشن Configuration برای سفارشی‌سازی یک ماشین جدید و ... . این راهکار پس از نمایشگاه K2019 به صورت بین‌المللی با 18 زبان زنده دنیا در دسترس خواهد بود.

راهکار arburgGREENworld بر کارآمدی منابع و همچنین اقتصاد چرخشی متمرکز است. این برنامه مبتنی است بر چهار اصل اساسی: ماشین‌های سبز با فناوری‌هایی که سبب کارآمدی ماشین‌آلات می‌شوند، تولید سبز که فرایندهای نوآورانه را ارائه می‌کنند، خدمات سبز که خدمات و انتقال تخصص را شامل می‌شود و محیط سبز برای فرایندهای داخلی این شرکت.

از ماشین هیدرولیکی 270S Compact با قدرت گیره 350 کیلونیوتن در نمایشگاه K2019 توسط شرکت Arburg رونمایی شد. این ماشین اولین محصول از شرکت Arburg است که مشتریان می‌توانند از طریق پورتال خود در چند گام مشخص آن را متناسب نیازهای خود سفارشی‌سازی کرده و سفارش دهند. این محصول همچنین 25% ارزان‌تر از ماشین‌های هیدرولیکی استاندارد است. در سوی دیگری از این ماشین‌ها 1020H مدلی که برای بسته‌بندی به کار می‌رود، قرار دارد. این ماشین با قدرت گیره 6000 کیلونیوتنی و در اندازه جدید 7000 واحد تزریقی ارائه شده است و از قالب جدیدی با ظرفیت تولید 16 لیوان نازک در چرخه زمانی 4.3 ثانیه بهره می‌برد. این ماشین همچنین مجهز به سامانه کنترلی Gestica است که آن را برای دیجیتالی شدن آماده می‌کند.

از سایر کاربردهای این دو راهکار می‌توان به تولید عینک آفتابی‌های آماده مصرف اشاره کرد که مبتنی بر یک سامانه هوشمند شبکه‌ای با دستیارهایی جهت افزودن پرکننده و نرم‌کننده، در چرخه زمانی 50 ثانیه تولید می‌شود.

این شرکت همچنین با همکاری شرکت Tactotek شریک تجاری فنلاندی خود و استفاده از فناوری IMSE نشان داده است که چگونه می‌توان محصولاتی با کارکرد ویژه را از طریق قالب‌گیری با قراردادن فیلم، تولید کرد. به این منظور فیلم‌های با قابلیت لمس 3D به همراه LED به صورت لایه‌ای در داخل قالب قرار می‌گیرند و سپس توسط یک ربات شش محوری به پایگاه آزمون LED منتقل می‌شوند. سپس با یک مدار الکتریکی و پایه مونتاژ می‌شوند تا در نهایت به یک چراغ مطالعه با بخشی برای شارژ کردن تلفن همراه تبدیل ‌شوند.

در حوزه تولید افزودنی‌های صنعتی، شرکت Arburg در نمایشگاه K2019 محصول جدید خود را معرفی کرد. وجود محور چرخشی اضافه در این ماشین به این معناست که قابلیت خوراندن الیاف پیوسته در قالب‌گیری وجود دارد و به این ترتیب قطعات تقویت‌شده درجا تولید می‌شوند.

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان