آرشیو اخبار

Dow فناوری ترکیبی پلی‌اتیلن - سیلیکون را برای کامپوزیت‌های چوب پلاستیک معرفی کرد

Dow فناوری ترکیبی پلی‌اتیلن - سیلیکون را برای کامپوزیت‌های چوب پلاستیک معرفی کرد

چهارشنبه, 08 آبان,1398

رتبه بندی این مطلب:
5/0

بسپار/ ایران پلیمر با توجه به الزام جایگزین‌های نوآورانه و پایدار در صنعت کامپوزیت‌های پلاستیکی، شرکت Dow محصولی را با نام AMPLIFY™Si  مبتنی بر سامانه‌های بسپاری تقویت شده توسط سیلیکون‌ها توسعه داده است؛ فناوری ترکیبی سیلیکون – پلی‌اتیلن که عملکرد محصول را بهبود داده و کمک می‌کند که ضایعات پلاستیک به زمین‌های دفن زباله منتقل نشوند. این محصول برای کامپوزیت‌های چوبی – پلاستیکی طراحی شده و اولین محصول از دسته محصولاتی است که انتظار می‌رود این شرکت زیرمجموعه یک سبدمحصولی به بازار عرضه کند.

Mauro Gregorio، مدیر خط راهکارهای مصرفی شرکت Dow می‌گوید: «راهکار AMPLIFY™Si شرکت به تولیدکنندگان کمک می‌کند که امکانات بهتری را به لحاظ اقتصادی به کار گیرند؛ مانند انواع پلاستیک‌های بازیافتی و پرکننده‌های بیشتر در فرایند تولید کامپوزیت‌های چوبی. با بهره‌گیری از این محصول در تولید صفحات کامپوزیتی چوبی- پلاستیکی، تولیدکنندگان می‌توانند به آسانی از پلاستیک‌های بازیافتی استفاده کنند که این مسئله خود مشارکتی قابل توجه در توسعه پایدار و استفاده مجدد از محصولات پس از مصرف است. این راهکار همچنین هزینه‌های انرژی و ردپای کربنی فرایند تولید را کاهش می‌دهد.»

AMPLIFY™Si امکان جریان مواد بیشتر را در دماهای پایین‌تر و در نتیجه تخریب کمتر گرمایی در فرایند تولید را فراهم می‌کند و به این ترتیب تولیدکنندگان می‌توانند سرعت تولید را افزایش و نرخ برگشتی را کاهش دهند و بهبودی کلی در استحکام کششی و خمشی صفحات کامپوزیتی ایجاد کنند.

افزون بر کاربردهای کف‌پوش، این محصول را می‌توان در کاربردهای مشابهی مانند ساخت اسکله، نرده، پروفیل پنجره و سایر کاربردها مورد استفاده قرار داد. Gregorio می‌گوید: «خانواده جدید محصولات، که از فناوری ترکیبی سیلیکون-پلی‌اتیلن در آن استفاده شده است، محرک پایداری و نوآوری در بسیاری از صنایع بوده، یک ارزش پیشنهادی ویژه برای مشتریان فراهم می‌کند و انتقال به اقتصاد چرخشی را تسهیل می‌کند.»

 

 

 

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
لطفا تنظیمات را ویرایش و ذخیره نمایید
دی ان ان