آرشیو دیدگاه

آرشیو دیدگاه ها

در جام‌جهانی کسب‌وکارهای دیجیتال  چه می گذرد؟

در جام‌جهانی کسب‌وکارهای دیجیتال چه می گذرد؟

بسپار/ ایران پلیمر پژوهش سالانه بانک جهانی روی فعالیت کسب‌وکارها گاهی به‌عنوان «جام جهانی» یا «المپیک» دولت‌هایی خوانده می‌شود که برای جذب کسب‌وکارها به رقابت می‌پردازند. رده‌بندی حاصل از این پژوهش به بررسی این موضوع می‌پردازد که با توجه به قوانین و مقررات هر کشور، فعالیت کسب‌وکارها تا چه اندازه در آنها راحت است. اما مهم‌تر آنکه الهام‌بخش کشورها برای بهبود قوانین و مقرراتشان است و تاکنون ۳۵۰۰ اصلاح و بهبود مقررات در ۱۹۰ کشور جهان از آن نشات گرفته است. در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸، رقم اصلاحات قوانین به رکورد ۳۱۴ مورد در ۱۲۸ کشور رسید.

یکشنبه, 24 شهریور,1398
برگزاری جلسات همگانی، رویکرد اغلب سازمان‌های پیشرو

برگزاری جلسات همگانی، رویکرد اغلب سازمان‌های پیشرو

بسپار/ ایران پلیمر در بخش‌های پیشین این مطلب به سه نوع از گفت‌وگوهای رایج بین مدیران و کارکنان یعنی گفت‌وگوهای فرد به فرد با نیت شناخت بهتر مدیران و کارکنان از هم و رفع سوء تفاهمات، جلسات عمومی بین مدیران و کارکنان با هدف چکش‌کاری مباحث و اتخاذ تصمیمات و بررسی عملکردها و جلسات بحث بزرگ با هدف کاهش تنش در درون سازمان و رواج فرهنگ سازمانی گفت‌وگو اشاره شد.

یکشنبه, 17 شهریور,1398
تحلیل بهره ­وری اقتصادی و تصمیم ­­گیری­ های راهبردی سازمان­

تحلیل بهره ­وری اقتصادی و تصمیم ­­گیری­ های راهبردی سازمان­

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر تحلیل­ بهره ­وری اقتصادی از طریق درک و شناخت محیط بیرونی (به ویژه جنبه­ های زیست محیطی و اقتصادی) حاصل شده و به تصمیم ­گیری­های کلان و راهبردی سازمان­ها و کسب­ وکارها کمک می­کند و عملا به عنوان راهکاری برای توسعه­ی تولید محصولات نوآورانه و همچنین بازاریابی صحیح و کارآمد معرفی می ­شود.

چهارشنبه, 06 شهریور,1398
چرا باور به تشکل‌گرایی از میان رفته است؟

چرا باور به تشکل‌گرایی از میان رفته است؟

بسپار/ ایران پلیمر طی دوران وفور درآمدهای نفتی، دولت عملا از ملت مستقل و بی‌نیاز شد. حتی دیگر نیازی به تعامل برای دریافت مالیات هم نبود. اوج حاکمیت این نگاه مربوط به سال‌های میانی دهه ۸۰ است. به‌طور تدریجی قبض و بسط دستگاه بوروکراتیک بیشتر شد و باوری در کشور رقم خورد که تاکید داشت: هم پول و هم اختیار برای دولت است، بنابراین چرا باید سراغ دیگران رفت؟

دوشنبه, 04 شهریور,1398
آینده روشن مهارت‌ها حتی در عصر دیجیتال

آینده روشن مهارت‌ها حتی در عصر دیجیتال

بسپار/ ایران پلیمر  تصور کنید که شما هم یکی از میلیون‌ها نفری هستید که شغلتان به وسیله فناوری‌های دیجیتال به خطر افتاده است. ممکن است یک مسوول باجه بانک باشد، یک مدیر عملیات در خط تولیدی یک کارخانه، یک نویسنده فنی یا یک نورپرداز برای یک عکاس. گاهی به قدری کارهای شما روتین می‌شود که شوخی می‌کنید و می‌گویید کامپیوتر هم می‌تواند آن را انجام دهد. اما این شوخی در حال تبدیل شدن به واقعیت است. از شما خواسته می‌شود تا فرآیند خودکاری طراحی کنید تا ظرف یک سال، شغل شما را به یک کامپیوتر بدهند.

دوشنبه, 28 مرداد,1398
چرا بازار پاکستان برای سرمایه‌گذاری مهم است؟/ تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی بخوانند

چرا بازار پاکستان برای سرمایه‌گذاری مهم است؟/ تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی بخوانند

بسپار/ایران پلیمر پاکستان در طول این سال‌ها یکی از اصلی‌ترین مقاصد صادراتی ایران بوده است، با این حال برخی فعالان اقتصادی هنوز اقتصاد این کشور و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن را نمی‌شناسند.

شنبه, 26 مرداد,1398
سرشناس ترین افراد جهان صبح‌ها کدام منابع خبری را مطالعه می‌کنند؟

سرشناس ترین افراد جهان صبح‌ها کدام منابع خبری را مطالعه می‌کنند؟

بسپار/ ایران پلیمر وارن بافِت، میلیاردرِ سرمایه‌گذار را در نظر بگیرید. او ۸۰ درصد از زمان خود در طول روز را به مطالعه اختصاص می‌دهد. گفته می‌شود میلِ دونالد ترامپ هم برای خبر‌خوانی سیری‌نا‌پذیر است. رئیس‌جمهور آمریکا برای دیدن اخبار در تلوزیون هر روز ۶ صبح بیدار می‌شود. او سپس به مطالعهٔ روزنامه‌هایی مانند نیویورک‌پست (New York Post)، نیویورک‌تایمز (New York Times) و وال‌استریت ژورنال (Wall Street Journal) می‌پردازد. نشریهٔ آسوشیتدپرس (Associated Press) مدعی است ترامپ حتی نشریهٔ محافظه‌کارِ بریتبارت (Breitbart) را نیز مطالعه می‌کند.

ﺳﻪشنبه, 22 مرداد,1398
ثبت شرکت ومعافیت مالیاتی در مناطق آزاد چگونه است؟

ثبت شرکت ومعافیت مالیاتی در مناطق آزاد چگونه است؟

بسپار/ ایران پلیمر  برای آغاز فعالیت یک شخصیت حقوقی، ثبت شرکت در منطقه آزاد ضروری است یا خیر؟ اگر شرکتی در سرزمین اصلی ثبت شده و مشغول به فعالیت است و بر اساس سیاست‌های اقتصادی خود، بخواهد بخشی از فعالیت را به محدوده یکی از مناطق آزاد منتقل کند چه کارهایی باید انجام دهد؟ این موضوع  زمانی مهمتر می شود که می خواهد از مالیات به نرخ صفر به مدت دو  دهه استفاده کند.

یکشنبه, 20 مرداد,1398
سرمایه گذاران خارجی چگونه به ایران نگاه می کنند؟

سرمایه گذاران خارجی چگونه به ایران نگاه می کنند؟

بسپار/ ایران پلیمر چنانچه به عنوان یک سرمایه گذار خارجی به فرصت های سرمایه گذاری ایران نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که محدودیت های بین المللی دلیل اصلی عدم جذب سرمایه های خارجی در کشور ما نیست، اگر این گونه بود، نباید هیچ سرمایه گذاری خارجی در کشور ما صورت می گرفت ...

شنبه, 12 مرداد,1398
بزرگترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان در دو دهه اخیر

بزرگترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان در دو دهه اخیر

بسپار/ایران پلیمر باتوجه به افزایش تعداد حملات سایبری و بدافزاری در جهان، این گزارش به مرور و معرفی بزرگترین و رسانه‌ای ترین سرقت های اطلاعاتی در طول دو دهه اخیر می‌پردازد.

چهارشنبه, 26 تیر,1398
این روزها همه از بیت کوین می گویند/ بیت کوین دقیقا چیست؟

این روزها همه از بیت کوین می گویند/ بیت کوین دقیقا چیست؟

بسپار/ ایران پلیمر در سال ۲۰۰۸، درست کمی پس از بحران اقتصادی بزرگ آن زمان، یک مفهوم جدید از پول و دارایی به نام بیت کوین (Bitcoin) ارائه شد که به عقیده بسیاری از اقتصاددانان می‌تواند آینده اقتصاد جهان را متحول کند و یا حداقل شروع کننده این جریان باشد. با ما همراه باشید تا با تعریف بیت کوین به زبان ساده، اینکه بیت کوین چگونه کار می‌کند و نحوه خرید بیت کوین چگونه است بیشتر آشنا شوید.

ﺳﻪشنبه, 18 تیر,1398
چطور یک تعطیلات بدون استرس کاری داشته باشیم؟

چطور یک تعطیلات بدون استرس کاری داشته باشیم؟

بسپار/ ایران پلیمر از «فرسودگی شغلی»، چیزی شنیده‌اید؟ در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۱۹، سازمان بهداشت جهانی، اقدام به معرفی رسمی سندرم «فرسودگی شغلی» به‌عنوان تخلیهٔ انرژی در اثر کارِ زیاد کرد. استرس شغلی مداوم می‌تواند باعث تخلیه انرژی شود. این تخلیهٔ انرژی خود را به‌شکل خستگی و منفی نگری نشان خواهد داد. در چنین شرایطی، سفرکردن یکی از گزینه‌هایی است که به ذهن همه می‌رسد. اما مشکل اینجاست که دورشدن از محیط کار لزوما باعث کاهش استرس نمی‌شود. پس چطور می‌توان تعطیلات را بدون استرس و فرسودگی شغلی سپری کرد؟

شنبه, 01 تیر,1398
12345678910انتها
دی ان ان